Przepisy prawne o ruchu drogowym wyraźnie mówią o konieczności jazdy w kasku przez kierowców jednośladów i ich pasażerów. Nie jest to jednak przepis, który ma utrudniać życie. Tak naprawdę to właśnie dzięki kaskom motocykliści mogą czuć się bezpiecznie i pewnie na drodze. W samochodzie za amortyzację wstrząsów odpowiada karoseria, poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa i inne, dodatkowe zabezpieczenia, których w nowych modelach pojazdów można znaleźć coraz więcej. Motocyklista zdany jest tak naprawdę tylko na siebie, swoją świadomość i mądrość zachowaną za sterami kierownicy lśniącej, jednośladowej maszyny.

Normy kasków motocyklowych

Nie chodzi tu jednak tylko o jego kształt czy rozmiar. Doskonale wie o tym producent kasków Shoei. To uznana, renomowana marka, która istnieje na rynku już od 1959 roku. Od tego czasu wciąż udoskonala swoje produkty, aby zapewnić potencjalnym kupującym nie tylko bezpieczną podróż, ale przede wszystkim również komfort i funkcjonalność użytkowania. W modelach znaleźć można mnóstwo zabezpieczeń, wentylację, łatwą do utrzymania w czystości i dopasowującą się do kształtu głowy wyściółkę oraz wiele innych udogodnień. Wśród kasków marki Shoei propozycję dla siebie znajdą miłośnicy wszystkich typów motocykli o czym przekonać można się odwiedzając stronę http://shoei-kaski.pl/.

shoei

Na co zwracać uwagę kupując kask?

Przede wszystkim na rozmiar oraz rodzaj. Równie ważne są jednak także inne czynniki:

    • skorupa - najlepiej jeśli będzie wykonana z materiałów odpornych na wstrząsy oraz uszkodzenia mechaniczne,
    • cena - która nie powinna być ani podejrzanie niska, ani zbyt wygórowana,
    • zabezpieczenia - w tym również mechanizm zapięcia,
    • przeznaczenie - inne kaski dedykowane są dla kierowców chopperów, inne dla kierowców skuterów. To również ma duże znaczenie,
    • jakość użytkowania - kask powinien być wygodny, nie może powodować nadmiernej potliwości ani uciskać głowy.

Warto również zwracać uwagę na opinie innych użytkowników oraz przeprowadzane testy, które potwierdzają wysoką jakość interesującego nas kasku.