Kupując drogi telefon, warto od razu zatroszczyć się o jego odpowiednie zabezpieczenia. Niestety nawet nowsze wersje smartfonów marki Apple wciąż narażone są na uszkodzenia natury mechanicznej. Porysowanie obudowy, porysowanie lub stłuczenie ekranu to popularne usterki, które mogą przydarzyć się każdemu, nawet najostrożniejszemu użytkownikowi smartfona. Jak przed takimi uszkodzeniami się zabezpieczyć?

Jak chronić obudowę smartfona przed uszkodzeniem?

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem ochrony jest zakup etui dopasowanego do konkretnego modelu telefonu. Dla przykładu wybierając etui na iPhone 6S, masz pewność, że będzie ono dopasowane do tego konkretnego modelu urządzenia nie tylko pod względem rozmiaru, ale także pod kątem umiejscowienia otworów na głośnik i mikrofon, otworów na wejścia techniczne, między innymi otworu na wtyk do ładowania baterii, czy otworu na obiektyw aparatu/kamery. Stopień ochrony oferowany przez wybrane etui na iPhone 6S zależeć będzie od jego typu i materiału, z jakiego to etui zostało wykonane. Najwyższy poziom ochrony oferują tzw. etui pancerne (zwykle jest to połączenie takich materiałów jak włókno węglowe lub aluminium z plastikiem i tworzywem TPU, lub z sylikonem). Tego typu etui zabezpieczenia całość obudowy smartfona przed ryzykiem porysowania, przy okazji minimalizuje szkody, jakie mógłby spowodować upadek urządzenia na twardą powierzchnię, z większej wysokości. Większość użytkowników zamiast etui pancernego chętniej sięga jednak po lżejsze etui do iPhone z TPU lub plastiku, ewentualnie po etui typu książeczkowego, z eko skóry lub skóry naturalnej (ekskluzywna wersja). iPhone 6s w etui na telefon

Jak chronić wyświetlacz smartfona przed uszkodzeniem?

Częścią smartfona najbardziej narażoną na uszkodzenia jest jego ekran. Wybierając odpowiednie etui na iPhone 6S lub na dowolnie inny model smartfona marki Apple, możesz chronić zarówno jego obudowę, jak i ekran. Przykładem takich etui są pokrowce z klapką. Są to zarówno pokrowce typu książeczkowego, jak i flip. Dodatkowym zabezpieczeniem ekranu smartfona są również specjalne folie ochronne oraz tzw. szkło hartowane, które nakłada się na powierzchnię ekranu telefonu. Takie szkło jest niezwykle twarde i trudno je porysować. Jeśli jednak telefon wypadnie z dłoni, ekran wciąż może pęknąć lub się stłuc. Dlatego szkło powinno stanowić jedynie dodatek do pokrowca na iPhone, a nie jedyny rodzaj zabezpieczania smartfona – pokrowiec, zwłaszcza etui typu książeczkowego amortyzuje siłę uderzenia, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia wyświetlacza w momencie upadku telefonu z wysokości.