Portfel to niemal niezbędny przedmiot dla większości mężczyzn. Podobnie jak bez telefonu, tak i bez portfela większość panów nie wychodzi z domu. Nosi się w nim to, co najważniejsze. Dokumenty, karty płatnicze i gotówkę. Portfel pełni zatem bardzo ważną funkcję praktyczną. Jednak nie tylko – jest również elementem stylizacji. Dlatego oprócz tego, że musi być praktyczny, powinien być także elegancki. Czym zatem kierować się wybierając męski portfel?

Wielkość portfela

Portfele męskie dostępne są w różnych rozmiarach. Wybierać można spośród mniejszych portfeli, które bez problemu mieszczą się w kieszeni, jak i spośród tych większych pozwalających na przechowywanie większej ilości dokumentów. To, czy wybrać się powinno portfel mniejszy czy większy, jest kwestią indywidualną. Powinien on przede wszystkim spełniać konkretne, indywidualne oczekiwania i preferencje. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, co chce się w portfelu przechowywać.

Materiał wykonania

Bardzo ważną kwestią przy wyborze portfela jest materiał, z którego został on wykonany. Największą popularnością cieszą się portfele męskie produkowane z naturalnej skóry. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim portfele skórzane prezentują się niezwykle elegancko. To także prestiż związany z użytkowaniem galanterii skórzanej. Istotny jest także fakt, że skóra jest materiałem bardzo wytrzymałym i trwałym. Dużą popularnością cieszy się również eko skóra. Oczywiście na rynku dostępne są także portfele z materiałów syntetycznych. Te są znacznie tańsze w porównaniu z portfelami skórzanymi. Nie oznacza to jednak, że cechuje je niska jakość. Wręcz przeciwnie – są to dobre, solidne portfele. Ich czas użytkowania może być jednak krótszy.

Męski portfel – czym kierować się przy jego wyborze?Dodatkowe właściwości

Jak wspomniano, portfele męskie muszą być praktyczne i eleganckie. Na funkcjonalność portfela wpływa choćby układ i ilość przegródek. Dlatego przed zakupem portfela warto jest przemyśleć co dokładnie będzie się w nim przechowywało. Pozwoli to za zakup takiego modelu, w którym wszystkie dokumenty, karty, gotówkę i monety będzie można schować bez żadnego problemu. I co ważne, za każdym razem dokument będzie można łatwo wyjąć i schować. Na rynku dostępne są także męskie portfele posiadające dodatkowe zabezpieczenia. Mowa tu o zabezpieczeniach typu RFID. System ten zabezpiecza przed niepowołanym ściągnięciem danych z kart płatniczych przez kieszonkowca. Jeśli zatem nosi się w portfelu różne karty, nie tylko te płatnicze, warto jest wybrać portfel z zabezpieczeniem RFID.