Większość osób kupując swojego pierwszego smartfona nie myśli o zagrożeniach, które mogą doprowadzić do uszkodzenia takiego sprzętu lub do pogorszenia jego wyglądu zewnętrznego. Tymczasem tego typu zagrożeń jest całe mnóstwo. Upadek, nawet ten z niewielkiej wysokości, przejechanie po obudowie smartfona albo po jego wyświetlaczu kluczami, przypadkowe zalanie kawą lub wodą, to tylko niektóre z sytuacji prowadzących do mniej lub bardziej poważnego uszkodzenia tego typu sprzętu. Osoby, które mają świadomość występowania takich zagrożeń, zwykle zawczasu zaopatrują się w jakiegoś rodzaju pokrowiec lub etui na telefon, chroniące jego obudowę i wyświetlacz przez uszkodzeniami natury mechanicznej, zwłaszcza przed porysowaniem. Zakup etui do telefonu od razu przy zakupie nowego smartfona jest ważne również z innego powodu. Jeśli zamierzasz w przyszłości odsprzedać taki telefon i zastąpić go nowym sprzętem, ważne by prezentował się on jak najbardziej okazale. Gdy obudowa telefonu będzie uszkodzona lub gdy będzie miał on porysowany wyświetlacz, szans na znalezienie kupca wyraźnie zmaleje. W końcu nikt nie chce posługiwać się podniszczonym, nieestetycznie wyglądającym smartfonem.

Dla wielu młodych osób, etui na telefon jest nie tylko sposobem na dobre zabezpieczenie tego typu sprzętu, ale także sposobem na jego ozdobienie, na podkreślenie własnej indywidualności, na budowę własnego, niepowtarzalnego wizerunku. Stąd też bierze się olbrzymia popularność pokrowców ozdobionych różnego rodzaju motywami, wyróżniających się jaskrawą kolorystyką lub nietypowym kształtem. W tym względzie prym wiodą przede wszystkim kolorowe etui na telefon dedykowane dla dziewczynek. Na rynku znaleźć można tysiące takich pokrowców, różniących się od siebie kształtem, sposobem wykończenia, użytym do ich produkcji materiałem, rodzajem zastosowanych ozdób i wieloma innymi drobnymi elementami, o których nie sposób zawsze pamiętać. Niezależnie od swojego wyglądu, każde etui na telefon powinno realizować powierzony mu cel. Chronić wnętrze telefonu, a także jego obudowę i wyświetlacz przed uszkodzeniami natury mechanicznej, a w pewnych wersjach etui, również przez zalaniem telefonu wodą lub inną cieczą.

Etui na smartfona przyda się zwłaszcza tym osobom, które przykładają dużą wagę do swojego wyglądu, tym którzy dbają o każdy detal własnego wizerunku i oczywiście tym, którzy chcą ochronić swojego smartfona przed przypadkowym uszkodzeniem. Jeśli zaliczasz się do jednej z tych grup osób, z pewnością docenisz wartość dobrego etui. Można powiedzieć, że tego typu dodatek jest Ci niezbędnie potrzebny.