Szukając odpowiedzi na to jakie oprogramowanie sklepu internetowego będzie przejrzyste, praktyczne i przemyślane, musimy pamiętać o tym, że jest to decyzja na dłuższy okres czasu. Dlatego warto się nad tym ze spokojem zastanowić, tak aby uwzględnić w naszym wyborze chociażby takie rzeczy jak plan rozwoju sklepu na dłuższy okres. Drobne czynniki grają tutaj często bardzo ważną rolę. Bo co nam przyjdzie po barwnym marketingu firmy sprzedającej programy, jeśli w sytuacji nagłej potrzeby, nie otrzymamy od niej pomocy technicznej, ani nie skontaktujemy się z obsługą klienta, która profesjonalnie wskaże nam rozwiązanie naszego problemu.

Strona wizualna sklepu

Decydując jakiego oprogramowania sklepu internetowego potrzebujemy, zwróćmy uwagę na to co jest bardzo ważne, czyli oprawa graficzna oraz możliwość jej swobodnego edytowania. Podstawowymi funkcjami powinna być możliwość dodania loga sklepu, zmiany kolorystyki strony, a także wstawianie różnego rodzaju banerów. Wiedząc już na jakie oprogramowanie sklepu internetowego postawimy swoje pieniądze, w większości przypadków, przy początkowym stadium funkcjonowania sklepu, nie inwestujemy większych funduszy by wynająć grafika, dlatego, że po prostu nasz budżet na to nam nie pozwala. Z tego powodu też, niektóre firmy udostępniły w swoich programach bardziej rozbudowane edytory wizualne, za pomocą których bardziej spersonalizujemy nasz e-biznes.

Obsługa zamówień to podstawa!

Ta bardzo podstawowa kwestia funkcjonowania naszego sklepu, musi być jak najbardziej wygodna dla nas, ponieważ gdy obroty naszej firmy się zwiększą, a do nas spływało będzie coraz więcej zamówień, jedyną rzeczą jakiej wtedy potrzebujemy, to ich efektywna obsługa. Zależnie od tego na jakie oprogramowanie sklepu internetowego się zdecydujemy, o tyle łatwiej lub trudniej będzie nam się z nim pracowało. Dobrze się nad tym zastanówmy, ponieważ różni producenci programów, oferują w tej kwestii różne rozwiązania.