To, co przydaje się w wielu firmach, może okazać się także pomocne w gospodarstwie domowym. W domu pod ręką muszą być materiały, które można użyć w różnych codziennych sytuacjach. W kuchni nie bez znaczenia będzie materiał, dzięki któremu można przedłużyć świeżość pieczywa czy produktów umieszczonych w lodówce czy zamrażalce. Najkorzystniejszym rozwiązaniem wielofunkcyjnym będzie folia stretch. Niegdyś używa we wszystkich firmach spedycyjnych, transportowych, sklepach czy magazynach, dziś znajduje swoje szerokie zastosowanie także w domu. Można owinąć nią każdy towar – zabezpieczy to go przed różnego typu uszkodzeniami. Jest to materiał przydatny do ochrony przed takimi czynnikami jak mechaniczne, zabrudzenia, temperatury, czas oraz czynniki biologiczne. Produkt ten wykazuje wysoką termoizolacyjność. Wystarczy kilka warstw na danym produkcie, żeby nie trzeba było martwić się o to, że taki artykuł się uszkodzi.

Jakie jest jej główne przeznaczenie?

Z folią stretch można wiele zdziałać w domu. Szybko zauważa się to, że można zaoszczędzić. Produkty spożywcze poprawnie owinięte nią zachowują na dłużej swoją przydatność, nie tworzą się na niej drobnoustroje, a żywność jest świeża, nawet jeśli mowa tutaj o owocach i warzywach. Materiał ten jest niepozbawiony elastyczności, dlatego wykazuje dużą uniwersalność. Folia stretch przyda się do owijania tych produktów, które trzeba wysłać pocztą czy kurierem. Niezależnie od rozmiaru czy nawet kształtu danego produktu owinięcie go nie zajmie dużo czasu. Kilka warstw folii da dobre efekty, nie przebije się ona ani nie uszkodzi, nawet jeśli wysłany towar będzie długo transportowany w niełatwych dla niego warunkach. Zaletą jest także to, że jest to materiał nieprzezroczysty. W przypadku zawiniętej w nią żywności można obserwować, jaki jest stan jedzenia.

Dlaczego warto mieć w domu folię stretch?Jej funkcjonalność nie tylko w firmach, ale także w domach

Zabezpieczanie talerzy, kubków czy półmisków z jedzeniem folią stretch to najlepsze niedrogie rozwiązanie. Kupienie takiego produktu w sklepach jest bezproblemowe – mogą ją zamawiać zarówno firmy, jak i osoby prywatne, które potrzebują jej do gospodarstwa domowego. Odkrycie wszystkich jej zalet w domu zajmie niewiele czasu. Folia stretch nada się również do zabezpieczenia mebli, między innymi można nią wyłożyć wnętrze półek, gdzie mają być umieszczone talerze i kubki. Można ją też położyć na blacie kuchennym, w tych momentach, gdy jest on używany do przygotowania jedzenia. W ten sposób blat nie zniszczy się i nie trzeba będzie tak długo sprzątać kuchni.