Szukając nowych dywaników samochodowych do Volkswagena musisz wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt i rozmiar, ale także uwzględnić warunki, w jakich na co dzień eksploatujesz auto. Jeśli poruszasz się po drogach gruntowych, istnieje duża szansa, że na butach wniesiesz do auta błoto i wodę. W takich okolicznościach lepiej sprawdzą się samochodowe dywaniki gumowe. Gdy jeździsz po zadbanych drogach, a przed wejściem do auta zawsze sprawdzasz, czy na butach nie wnosisz błota lub śniegu, lepszym wyborem będą bardziej eleganckie dywaniki welurowe.

Zalety dywaników gumowych

Volkswagen w środku

Ten rodzaj dywaników zainteresuje przede wszystkim tych kierowców, którzy nie chcą się martwić możliwością zawilgocenia samochodowej wykładziny podłogowej. Gumowe dywaniki samochodowe do Volkswagena stanowić będą nieprzepuszczalną barierę dla wody i błota, które będzie zbierało się na ich powierzchni. Gdy na dywaniku zbierze się większa ilość zanieczyszczeń, dywanik można bez problemu wyjąć z auta i umyć pod strumieniem czystej wody. Wystarczy chwilę odczekać, by wysechł i ponownie włożyć do auta. Gumowe dywaniki samochodowe do Volkswagena to idealny wybór na śnieżną zimę i na błotniste nawierzchnie. Dzięki nim ochronisz podłogi w swoim aucie przed zawilgoceniem, zabrudzeniem i zniszczeniem.

Zalety dywaników welurowych

Dywaniki samochodowe tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem kierowców ze względu na swój niezwykle elegancki, estetyczny wygląd zewnętrzny. Jeśli dbasz o czystość we wnętrzu swojego auta, wybierając welurowe dywaniki samochodowe do Volkswagena sprawisz, że jego wnętrze dodatkowo zyska na atrakcyjności wyglądu. Dobrej jakości dywaniki welurowe nie ulegną szybkiemu wytarciu i odbarwieniu. Niestety, używając tego typu dywaników, więcej czasu musisz poświęcić na ich pielęgnację. Częste odkurzanie i okresowe pranie dywaników welurowych to konieczność. Oczywiście, jeśli chcesz aby wnętrze auta zawsze wyglądało na schludne i czyste. Pamiętaj również, że po wypraniu, welurowe dywaniki samochodowe dość długo schną, a przed całkowitym wyschnięciem, nie powinieneś wkładać ich do wnętrza auta.