Drobna stłuczka może zdarzyć się nawet najlepszemu kierowcy. Jej konsekwencją może być drobne otarcie lakieru, wgnieciony lub pęknięty zderzak czy uszkodzony reflektor. Dwie pierwsze usterki wpływają przede wszystkim na pogorszenie estetyki auta. Trzecia, na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego przed ponownym wyruszeniem na trasę taka usterka musi być bezwzględnie usunięta. Stłuczonej lub pękniętej lampy się nie naprawia, dlatego potrzebna będzie Ci nowa lub używana, ale sprawna technicznie lampa. Opel Corsa C to samochód, którego produkcja zakończyła się w 2006 roku, w związku z czym lampy przednie do tego modelu auta nie są przesadnie drogie.

Jaką lampę wybrać?

Możesz wybierać pomiędzy lampami nowymi, które w dalszym ciągu dostępne są w sprzedaży i lampami używanymi, które są w pełni sprawne technicznie. Zasadnicza różnica pomiędzy produktem nowymi i używanym to cena. Nowe lampy do auta Opel Corsa C kosztują kilka razy więcej niż lampy używane. Te ostatnie mogą jednak nosić na sobie wyraźne ślady użytkowania. Mogą być już lekko matowe, co pogarsza estetykę ich wyglądu. Mogą być również lekko porysowane, a elementy odblaskowe częściowo zużyte. Jeśli zależy Ci najwyższej jakości produktu, najlepszym wyborem będzie nowa, nieużywana lampa. Opel Corsa C to popularne auto, dlatego nie powinieneś mieć większych problemów z dostępem do nowych reflektorów pasujących do tego samochodu. Jeśli zależy Ci na cenie, używanych lamp do Opla Corsy C szukaj na złomowiskach samochodów, w internetowych serwisach aukcyjnych i motoryzacyjnych serwisach ogłoszeniowych.

Wymiana lampy

Rozbitego reflektora już się nie naprawia, tylko wymienia się go na nowy. Zanim zamówisz nowy reflektor wybierz jego właściwy model i typ. Przed zakupem upewnij się, że kupujesz lampę na właściwą stronę samochodu. Przy każdej lampie powinno być oznaczenie, czy jest to lampa lewa czy prawa. Reflektor możesz wymienić samodzielnie, jeśli dysponujesz właściwymi narzędziami. Jeśli nie chcesz brudzić sobie rąk, lampę do Opla Corsy C wymienią Ci w praktycznie w każdym warsztacie samochodowym. Koszt usługi zależeć będzie od konkretnego warsztatu i miejscowości, w której realizujesz naprawę.