Tablety to urządzenia pośrednie pomiędzy nowoczesnymi smartfonami i większymi od nich notebookami lub laptopami. Urządzenia tego typu pojawiły się na rynku już kilka dobrych lat temu i choć wróżono im wielką przyszłość, to jednak nie do zdołały podbić serc wielu klientów. Oczywiście tablety wciąż mają wielu gorących zwolenników i mnóstwo zalet, trzeba jedynie nauczyć się z nich korzystać.

Niestety z uwagi na brak zewnętrznej osłony wyświetlacza, tablety to urządzenia niezwykle podatne na uszkodzenie. Dlatego kupując taki sprzęt, warto od razu zaopatrzyć się w dedykowany dla niego pokrowiec na tablet. Nowoczesne pokrowce nie tylko chronią urządzenie, ale bardzo często w pozytywny sposób wpływają również na jego funkcjonalność. Oto lista trzech popularnych typów pokrowców na tablety, dzięki którym obsługa tego typu urządzenia stanie się znacznie wygodniejsza.

Pokrowce z klawiaturą

korzystanie z tableta w pracy

W odróżnieniu od klasycznego notebooka, tablet pozbawiony jest tradycyjnej klawiatury, a pisanie na klawiaturze ekranowej może być dla wielu osób zwyczajnie niewygodne. Jeśli dużo piszesz i jednocześnie cenisz wygodę oferowaną przez niewielki i lekki tablet, wystarczy dokupić do niego pokrowiec na tablet z klawiaturą. Taki pokrowiec ma zwykle formę książkową i po jego rozłożeniu, tylna część pokrowca stanowi podstawkę dla tabletu, a dolna jego część staje się klawiaturą – tablet w pokrowcu z klawiaturą wygląda jak miniaturowy laptop.

Etui z funkcją stojaka

To doskonały wybór dla osób, które często wykorzystują tablet jako rodzaj miniaturowego telewizora. Dzięki stojakowi oglądanie materiałów wideo na ekranie tableta staje się znacznie wygodniejsze. Wybierając pokrowiec na tablet z funkcją stojaka, łatwiej będzie nam również przedstawić większej grupie osób, przygotowane na urządzeniu prezentacje lub innego rodzaju materiały graficzne czy materiały wideo. Oczywiście taki pokrowiec, po jego zamknięciu, w wysokim stopniu zabezpieczy tablet przed przypadkowym uszkodzeniem w czasie transportu.

Pokrowce pancerne

To specjalna kategoria pokrowców na tablety, które mają minimalizować ryzyko ich przypadkowego uszkodzenia. Pancerne pokrowce mają miękką, wewnętrzną wyściółkę, która minimalizuje wstrząsy, zapobiegając uszkodzeniu delikatnej elektroniki czy pęknięciu wyświetlacza, w przypadku uderzenia tabletem o twardy przedmiot lub jego upadku na ziemię. Dobrej jakości pokrowce chronią również przed wilgocią, pyłem, a nawet przed zimnem – niskie temperatury mogą być zabójcze nie tylko dla baterii, ale także dla elektroniki znajdującej się we wnętrzu urządzenia.