Każdy posiadacz laptopa lub notebooka przynajmniej raz w trakcie jego użytkowania był zmuszony nabyć nowy podzespół. Do najczęściej wymienianych komponentów zalicza się ładowarka do laptopa. Dlaczego tak się dzieje? Z prostego faktu, że jest to „dodatek” marginalizowany przez użytkowników, o którego niezbędności przypominamy sobie dopiero w momencie niechcianych awarii. Wtedy to dla wielu użytkowników zaczynają się strome schody, ponieważ stajemy przed całą serią pytań, które wcześniej nie przyszłyby nam do głowy: „Oryginał czy zamiennik?” , „Jaka ładowarka do laptopa?” itp.

ładowarka do laptopaRodzajów ładowarek tyle co laptopów:

Na rynku ładowarki do laptopów stanowią oddzielną kategorię produktową, która z początku może oszołomić nawet obytego użytkownika. Szybkie dobranie pasującego komponentu może przysparzać wielu niepotrzebnych stresów w zależności od wyboru między oryginałem a zamiennikiem. Jak te opcje prezentują się w praktyce?

  1. Wybieramy oryginał. Sprawa jest tu znacznie bardziej prosta. Decydując się na oryginalną ładowarkę do laptopa, sprawdzamy jedynie model naszego sprzętu i kupujemy odpowiedni komponent. Nie martwimy się tutaj o kwestie skoków napięcia oraz potencjalne awarie związane z niską jakością sprzętu. Minusem z kolei jest fakt, że oryginalna ładowarka do laptopa kosztuje nieraz znacznie więcej niż jej „noname'owy” odpowiednik. Nagły koszt w przedziale 80 – 150 zł jest w stanie szybko zmienić preferencje użytkownika i wybór tańszej opcji.
  2. Decydujemy się na zamiennik. W tym momencie musimy przeanalizować znacznie większą ilość danych niż w przypadku wyboru oryginalnego wariantu. Dokładne sprawdzenie czy dana ładowarka do laptopa rzeczywiście jest kompatybilna z naszym modelem, może niekiedy przysporzyć sporych trudności. Nie chodzi tutaj jedynie o wielkość gniazda, ale przede wszystkim przesył mocy oraz potencjalny szkodliwy wpływ na baterię. Warto przed zakupem poczytać znajdujące się w sieci testy oraz skrupulatnie przestudiować opis samego produktu. Opcja zamiennika jest zawsze znacznie tańsza, jednak ilość dodatkowych czynności, które użytkownik musi wykonać przed zakupem, często odrzuca.

Końcowy wybór leży zawsze w gestii użytkownika. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie przyszłego zakupu wcześniej – kiedy aktualna ładowarka do laptopa jest ciągle sprawna. Mniej stresu pozwoli nam na dokonanie lepszego zakupu.