Większość rodziców z pewnością wie jak bardzo wymagającymi podopiecznymi na spacerze potrafią być ciekawe świata dwu i trzylatki. Jest to okres buntu małych dzieci, który daje się nieraz dość mocno we znaki, gdy tylko coś zaczyna się dziać nie po ich myśli. Tym, którzy pragną przetrwać ten czas możliwie jak najspokojniej z pomocą przychodzą rozmaite produkty, których zadaniem jest zajęcie uwagi malucha i zainteresowanie go na dłuższy czas.

Pełen radości spacer z dzieckiem

rowerek trójkołowyJednym ze sposobów na uatrakcyjnienie spaceru z żywym dwulatkiem jest z pewnością interesujący rowerek trójkołowy. Dzięki niemu dziecko ma możliwość oswojenia się z pracą pedałów co bez wątpienia znacznie ułatwi mu późniejszą naukę jazdy na tradycyjnym rowerze. Rowerek ponadto zachęca dzieci do aktywności i usprawnia pracę mięśni. Najbardziej popularnymi modelami rowerków trójkołowych są obecnie te zbliżone funkcjonalnością do typowych wózków spacerowych. Przede wszystkim posiadają one wygodny uchwyt pozwalający rodzicom na pchanie rowerka i sterowanie skręcaniem. Tego rodzaju rowerek trójkołowy posiada także praktyczny, regulowany daszek oraz niesamowicie fascynujące dla dziecka koszyki na zabawki, czy też znalezione podczas spaceru inne skarby. Dzieci bardzo doceniają również rowerki z miękkimi, obracanymi siedziskami oraz zamontowanymi trąbkami i dzwonkami. Zaopatrując w taki rowerek najmłodsze dzieci warto zwrócić uwagę na obecność przy siedzisku zabezpieczającego pałąka, pasów bezpieczeństwa oraz wygodnego podnóżka na stopy dla maluchów. Jedne dzieci opanowują naukę pedałowania szybciej, inne później. Nie ma tutaj reguły i w żadnym wypadku nie należy przymuszać dziecka do napędzania rowerka przy pomocy pedałów.

Pojazdy dziecięce z najwyższej półki

Jeśli nasz tryb życia w dużej mierze oparty jest na podróżowaniu to idealnym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie zakup rowerka składanego. Taki kompaktowy rowerek trójkołowy jest bardzo lekki i z powodzeniem można go zabrać nawet na pokład samolotu. Najnowocześniejsze tego typu modele wykonane są z wysokogatunkowych materiałów, posiadają designerską stylistykę, można je bezproblemowo rozkładać przy pomocy jednej ręki i są wyposażone w transportową torbę dla rodzica, wygodnie mocowaną na uchwycie prowadzącym. Tego typu rowerki są niezwykle funkcjonalne i rosną wraz z dzieckiem. Do wyboru jest opcja z daszkiem, uchwytem dla rodzica, wysokim oparciem, podnóżkiem i ochronnym pałąkiem dla dzieci już nawet niespełna rocznych. Gdy nasza pociecha jest już na to gotowa, zamiast podnóżka można w prosty sposób zamocować pedały. Dla najstarszych dzieci przemyślano konstrukcję z niskim oparciem i bez uchwytu prowadzącego.