Niezbierające wody wycieraczki to prawdziwa zmora wielu kierowców. Planując wyjazd sprawdzamy silnik, stan ciśnienia powietrza w kołach, ale o wycieraczkach zapominamy, ponieważ wydają nam się być mało istotne i to jest największy błąd. Wyobraźmy sobie sytuację - wjeżdżamy na autostradę. Jedziemy ze średnią prędkością 120 kilometrów na godzinę, nagle zaczyna padać deszcz. Włączamy wycieraczki a na szybach pojawiają się jedynie roztarte smugi. Nie da się jechać, prawda? No właśnie.

To jest powód, dla którego zawsze musimy mieć sprawne wycieraczki niezależnie od tego, czy posiadamy sklepowe, tanie pióra wytrzymujące kilka tygodni, czy też w naszym samochodzie zamontowany jest wysokiej jakości pióro Magneti Marelii. Choć to drugie rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze a awaryjność w okresie użytkowania praktycznie się nie zdarza, to jednak również takie pióra mogą czasami się psuć. Chcemy uświadamiać kierowcom, że sprawnie działające pióra wycieraczek to podstawa w każdych warunkach atmosferycznych. W lecie, gdy na dworze panuje susza na drodze wznoszą się kłęby kurzu, które osadzają się na szybach samochodów w znaczny sposób ograniczając prawidłową widoczność. Wtedy niesprawne wycieraczki, nawet Magneti Marelii w połączeniu z płynem do spryskiwaczy zrobią na szybie błoto, które zupełnie uniemożliwią dalszą jazdę. Zimą kiedy zdarzy się deszcz w czasie bardzo niskich temperatur, ten niemalże od razu zamarza (no chyba, że mamy podgrzewaną przednią szybę), kiepskie wycieraczki przyklejają się do szyby i nie nadążają zbierać wody.

Jak widać zawsze trzeba sprawdzać stan sprawności piór wycieraczek. Widać również, że rozsądniejszym rozwiązaniem jest wybór tych markowych, może nieco droższych, ale znacznie pewniejszych jeśli chodzi o użytkowanie. Decydując się na Magneti Marelii możemy być niemalże pewni, że jeśli producent podaje nam orientacyjną żywotność około jednego roku, to właśnie tyle średnio taka wycieraczka wytrzyma zapewniając nam znacznie wyższy stopień bezpieczeństwa podczas jazdy.