Decydując się na zakup produktu z półki premium, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na utrzymanie naszego nabytku w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Dotyczy to między innymi iPhone 8, który pomimo solidnej konstrukcji narażony jest na uszkodzenie przy upadku z dowolnej wysokości. Co warto wiedzieć o popularnych casach mających zapewnić bezpieczeństwo naszym telefonom?

Rodzaje etui

etui iphone 8

Ze względu na budowę oraz zastosowanie, wyróżnić możemy kilka rodzajów etui: Futerał służy bardziej estetyce niż ochronie, jednak nada się idealnie dla osób które nie chcą za bardzo ingerować w rozmiary swojego smartfona a muszą w jakikolwiek sposób chronić ekran telefonu przed zarysowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Spełni swoją rolę jako etui iPhone 8 w przypadku, kiedy pracujemy w biurze lub prowadzimy siedzący tryb życia. Kabura jest dość archaicznym rozwiązaniem, ale przypadnie do gustu osobom które cenią sobie wolne miejsce w kieszeni a po telefon sięgają sporadycznie. Gwarantuje ona przyzwoity poziom ochrony i wygląda całkiem elegancko. Dobry wybór dla osób starszych oraz pracujących na wysokościach. Pokrowiec (woreczek, pokrowiec wsuwany) to chyba najbardziej klasyczne rozwiązanie. Etui iPhone 8 powinno chronić przede wszystkim delikatny ekran urządzenia, co czyni to rozwiązanie jednym z lepszych z uwagi na to, że telefon w całości pozostaje schowany wewnątrz pokrowca i trudno przypadkowo doprowadzić go do wysunięcia się. Etui sportowe nie jest najlepszym wyborem do użytkowania na co dzień, jednak przypadnie ono do gustu miłośnikom biegania oraz innych sportów pozwalających na słuchanie muzyki. Zakładana na rękę opaska z miejscem na telefon sprawi, że unikniemy nieprzyjemnego "podskakiwania" urządzenia w kieszeni podczas ruchu. Silikon to najtańszy wariant etui iPhone 8. Przyzwoicie ochroni nasz telefon, będzie wyglądać stylowo i pomoże utrzymać plecki telefonu w dobrym stanie wizualnym bez wymogu rozpinania guzików czy sprzączek i wyjmowania urządzenia z dodatkowego "opakowania". Hybryda jest swoistym połączeniem silikonu i futerału. Plastikowe wstawki na rogach ekranu sprawiają, że telefon stanie się niemalże niezniszczalny jeśli takowe etui połączymy z dobrej jakości szkłem hartowanym. Rozwiązanie hybrydowe jest zdecydowanie najbardziej uniwersalne i pozostawiające największe możliwości modyfikacji wyglądu naszego etui.

Jakie etui wybrać?

Dobór odpowiedniego zabezpieczenia naszego telefonu jest kwestią mocno subiektywną. Każdy użytkownik powinien zastanowić się które rozwiązanie najlepiej wstrzeliwuje się w jego preferencje praktyczne, finansowe i estetyczne a następnie dokonać wyboru. Apple poleca używanie hybrydowych etui iPhone 8, jednak nie są one wymagane aby poprawnie ochronić nasz telefon w razie upadku. Najwygodniej jest jednak posiadać kilka rodzajów etui, aby być przygotowanym na każdą okazję.