Wyprawy w teren mogą być doskonałą przygodą, dlatego też osoby posiadające samochody zdolne do jazdy po polnych i leśnych drogach chętnie korzystają z ich możliwości. Sprawdzamy w jaki sposób najlepiej przygotować się do takiej wyprawy, jakie dodatki i akcesoria do auta mogą być przydatne oraz co zabrać ze sobą.

Dodatkowy bagażnik

front runner

Wewnątrz samochodu mamy ograniczoną ilość miejsca. Natomiast na dłuższą wyprawę, zwłaszcza kilkudniową, będziemy musieli zabrać ze sobą sporo sprzętu. Część podróżników śpi w pojazdach, inni wolą rozbić namiot gdzieś w ustronnym miejscu, a przez to ilość dostępnego miejsca spada jeszcze bardziej. Dlatego też dobrym pomysłem byłoby założenie bagażnika dachowego. W przypadku samochodów Land Rover możemy poszukać bagażników Front Runner, które dedykowane są do tego rodzaju pojazdów. Mocowanie jest proste, a sama konstrukcja solidna, spokojnie możemy załadować na nią nawet kilkadziesiąt kilogramów dodatkowego bagażu. Przy dalekich wyjazdach trudno będzie się obyć bez takiego bagażnika, wobec tego jeśli tylko marzy nam się daleka trasa przez bezdroża, warto wcześniej rozważyć jego zakup i montaż. Bez problemu założymy go sami, ponieważ system mocowań jest wykonany w bardzo prosty, ale jednocześnie solidny sposób.

Zbiornik paliwa i wody

Ponieważ spalanie podczas jazdy terenowej może łatwo podskoczyć do kilkudziesięciu litrów na setkę, przyda się nam dodatkowy zbiornik na paliwo. Dzięki temu nie będziemy ryzykować sytuacji, gdzie daleko od najbliższej stacji paliw skończy się nam benzyna bądź ropa. Nawet jeśli jedziemy w kilka samochodów, taka okoliczność to tylko ogrom niepotrzebnego stresu. Dzięki mocowaniom Front Runner możemy zamontować w pojeździe dodatkowy zbiornik lub zbiorniki, mieszczące kilkadziesiąt litrów. W razie sytuacji kryzysowej w łatwy sposób uzupełnimy zapas paliwa w głównym baku pojazdu. Nie można zapomnieć też o wodzie pitnej dla podróżujących. Jeśli wybieramy się w trasę off-roadową w jednym z upalnych krajów, dodatkowo w okresie letnim, musimy mieć przynajmniej 5 litrów wody dla każdej osoby na jeden dzień jazdy. Tutaj z pomocą również przyjdą mocowania na zbiorniki z wodą od Front Runner, dzięki którym umieścimy je na przykład w miejscu koła zapasowego na tylnej klapie pojazdu. Często przygotowanie do wyprawy w teren trwa dłużej, niż sam przejazd. Trzeba jednak postarać się o dokładne przemyślenie całej sytuacji, wszystkich okoliczności jakie mogą nas spotkać. W końcu przez kilka dni będziemy sam na sam z naturą, bez możliwości łatwego i szybkiego udania się do warsztatu, w razie uszkodzenia któregoś z aut.