Zakup traktorka ogrodowego wiąże się z obciążającą budżet inwestycją, jednak niesie on ze sobą wiele zalet. Szczególnie dostrzegalne jest to w momencie, gdy użytkownik miał okazję kosić trawę za pomocą zwykłej kosiarki.

Kiedy warto kupić traktor ogrodowy?

Traktor ogrodowy. Czy warto dokonać takiej inwestycji?Przy posesjach widzi się coraz więcej traktorków, które do pewnego czasu były na wyposażeniu firm dbających o tereny zielone. Głównymi powodami, dla których osoby decydują się na taki zakup są znacznie krótszy czas koszenia oraz wygoda obsługi w pozycji siedzącej. Na to nie można sobie pozwolić korzystając ze zwykłej kosiarki. Jednak kiedy warto zastanowić się nad taką inwestycją?

Najważniejszym powodem, dla którego dokonuje się zakupu traktorka jest powierzchnia, która będzie koszona. Każda kosiarka posiada swoją wydajność, ustalana na podstawie wielkości trawnika. Traktory zalecane są, gdy wielkość ogrodu jest wyższa niż 1000 m2. Taka powierzchnia sugeruje, że nieopłacalne byłoby użycie zwykłej kosiarki, ponieważ koszenie zajęłoby dużo czasu i pochłonęło ogromne ilości paliwa.

Zalety traktorów ogrodowych

Takiego rodzaju sprzęt został skonstruowany tak, aby użytkownik odczuwał wygodę podczas koszenia. Są bardzo proste w obsłudze i bez problemu opanują je osoby, które nigdy nie siedziały za kierownicą. Również fotel można ustawić w taki sposób, by przybrać zdrową pozycję i mieć widok na całą posesję.

Posiadają one szeroką gamę różnorodnych dodatków, zwiększających ich użyteczność podczas wszystkich pór roku. Montując dodatkowy pług, można bez problemu zrobić z kosiarki odśnieżarkę, regulując przy tym odległość i kąt wyrzutu. Każdym zainstalowanym dodatkiem steruje się z poziomu deski rozdzielczej. W taki sposób traktor ogrodowy idealnie sprawdzi się jako sprzęt do utrzymania czystości na dużej posesji, pomagając nie tylko w tym, do czego został pierwotnie przystosowany, ale także w innych przydomowych pracach.

To inwestycja na długie lata. Ich prosta konstrukcja powoduje, że mogą one służyć bez jakichkolwiek awarii. Na każdym polu wygrywają z kosiarkami. Nie ogranicza ich powierzchnia terenu czy pojemność akumulatora. Użytkownik nie musi także nosić dodatkowego paliwa, ponieważ zbiornik w traktorze ogrodowym może osiągnąć pojemność kilkunastu litrów.

Traktor ogrodowy ma konkretne zastosowanie, ponieważ niektóre trawniki są zbyt duże, aby do ich koszenia używać zwykłej kosiarki. To inwestycja rzędu kilkunastu tysięcy złotych, jednak niezawodność powoduje, że będzie on służyć przez bardzo długi czas, służąc także poza sezonem. Jednak decyzja powinna być dobrze przemyślana i podyktowana zakresem i intensywnością prac.