Łazienka to pomieszczenie niezwykle istotne w  każdym domu pod wieloma względami. To tam wykonujemy wszystkie czynności służące naszej higienie, robimy pranie, a  wiele osób wręcz nie wyobraża sobie lepszego sposobu na relaks niż wanna pełna gorącej wody. Dlatego też aranżacja naszej łazienki jest niezwykle ważna - musimy zadbać nie tylko o jej estetykę, ale i funkcjonalność, które podniosą komfort  jej użytkowania.

Prysznic czy wanna – co wybrać?

Wanna z parawanem idealna dla naszej łazienkiW momencie projektowania wnętrza naszej łazienki stajemy przed najważniejszym wyborem dotyczącym wyboru pomiędzy kabiną prysznicową a tradycyjną wanną. Obie z tych opcji mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Kabina z prysznicem przede wszystkim zajmuje mniej miejsca w łazience, choć jest to uzależnione od modelu , który wybierzemy i naszych własnych potrzeb. Główną jego zaletą jest posiadanie zasuwanych drzwi, które zapobiegają rozchlapywaniu się wody podczas prysznica i które utrzymują ciepło w całej kabinie. Z kolei wanna umożliwia nam zarówno wzięcie szybkiego prysznica, jak i wielogodzinny relaks w gorącej wodzie. Dodatkowo umożliwia partnerom spędzanie wspólnych, intymnych chwil. Kąpiele w wannie dostarczają także wiele radości i zabawy naszym pociechom. Niestety podczas prysznica i wanny woda rozchlapuje się po całej łazience , a my po zakręceniu prysznica marzniemy.  Czy nie było by zatem idealnie, aby w prosty sposób połączyć zalety obu ?

Wanna z parawanem to rozwiązanie, które  zapewnia wszystkie funkcjonalności kabiny z prysznicem. Jest coraz częściej stosowana w aranżacji łazienek w wielu polskich domach. Nie tylko prezentuje się estetycznie i nowocześnie. Dobrze dobrany parawan, a  więc taki, który dokładnie przylega do powierzchni wanny rozwiązuje problem rozchlapywanie się wody po całej łazience.

Jakie są rodzaje parawanów nawannowych?

Wanna z parawanem to szybki,  łatwy i tani sposób na uporaniem się z ciągłym sprzątaniem łazienki po prysznicu. Wystarczy jedynie zdecydować , jaki rodzaj parawanu wybrać, aby spełniał nasze oczekiwania i idealnie komponował się  ze stylem naszej łazienki.

Do najpopularniejszych parawanów należą:

- wahadłowy – wykonany jest  z  jednego elementu, obracającego się o 360 stopni wokół własnej osi i wykorzystuje się go wyłącznie w  wannach prostokątnych;

- harmonijkowy – składa się z dwóch bądź większej ilości elementów w zależności od wielkości wanny i pasują do każdego jej rozmiaru;

- przesuwany – zbudowany jest  z  jednego lub kilku elementów i  jest idealny do wanien o przeróżnych kształtach.

Wanna z parawanem to praktyczny wybór dla każdego domu, który pozwoli zaoszczędzić nam mnóstwo czasu.  Koszty jej instalacji sprowadzają się wyłącznie do zakupu odpowiedniego parawanu i jego montażu, który również nie należy do skomplikowanych czynności. My zaś zyskujemy nowoczesną wannę z funkcjonalnością i zaletami kabiny prysznicowej.