Biżuteria sprawdza się przy każdej okazji, mniej lub bardziej uroczystej. Nie musi jednak spełniać funkcji wyłącznie dekoracyjnej. Owszem, srebrne bądź złote ozdoby podkreślają każdą stylizację, dodając jej charakteru i elegancji, ale przy okazji mogą być również praktyczne. 

Subtelny czasomierz

Funkcjonalna biżuteria na rękęDoskonałym przykładem mogą być zegarki. Oficjalnie służą one do wskazywania aktualnego czasu. Nosząc je na co dzień, ułatwiamy sobie życie. Spoglądając na wskazówki, szybko możemy dowiedzieć się, która jest godzina. Najczęściej składają się na nie skórzany pasek i duża, rzucająca się w oczy tarcza. Mylne jest jednak założenie, że zegarki nie mogą być noszone jako bransoletki. Jest to ukłon szczególnie w stronę pań, które czasomierzem zawieszonym na delikatnym pasku lub srebrnym łańcuszku, mogą dopełnić każdą wieczorową stylizację. Poczucie stylu zachowane, a jednocześnie podczas spotkania towarzyskiego jesteśmy w stanie kontrolować czas. 

Bransoletki z grupą krwi 

To kolejny dowód na to, że noszenie ozdób niesie za sobą korzyści. Bransoletki te przybierają różną formę — mogą być wykonane ze sznurka, łańcuszka i ze skóry. Łączącym je elementem jest zawieszka z grupą krwi. Można je nosić na co dzień, jak i łączyć z bardziej oficjalnym strojem. 

Gdy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia, stanowią one źródło informacji medycznej dla personelu ratowniczego. Noszone na nadgarstku, który w większości przypadków nie jest zakrywany ubraniem, mogą więc uratować życie. 

USB zawsze pod ręką

W dobie postępującej technologii oraz stałej potrzeby dostępu do urządzeń elektronicznych, producenci akcesoriów komputerowych stworzyli bransoletkę z ukrytym kablem USB/Lightning. Ta zaawansowana technologicznie ozdoba wizualnie spełnia wszystkie aspekty biżuterii. Wyróżniamy jej dwa rodzaje. Pierwsza Bead Bracelet Lightning Cable wykonana jest z okrągłych koralików i dostępna w różnych wariantach kolorystycznych: czerwonym, czarnym, żółtym, a nawet srebrnym. Po rozpięciu zamienia się w 20-centymetrowy kabel.

Druga odsłona posiada sprytnie skonstruowane, prostokątne zapięcie, w którym skrywane jest wejście USB. Te bransoletki prezentują się bardziej nowocześnie i na pierwszy rzut oka przypominają zegarki.

Dzięki obydwu rozwiązaniom nikt nie jest w stanie zorientować się o podwójnym przeznaczeniu nadgarstkowych ozdób.

Zegarki, bransoletki z grupą krwi, czy te ze wbudowanym kablem — to pokazuje szerokie zastosowanie biżuterii, która może usprawnić codzienne czynności i co więcej, przyczynić się do uratowania życia.