Od paru lat sporty militarne cieszą się dużą popularnością. Paintball, ASG, Survival czy Treking chętnie uprawiane są zarówno przez nastolatków, jak i osoby w wieku dojrzałym. Najważniejsza jest pasja.

Odzież militarna

Mil-tec to popularne określenie odzieży militarnej. Charakteryzuje się specyficznym wzorem (różne odcienie zieleni, beżu i czerni), rodzajem materiału oraz fasonem. Największą popularnością cieszą się komplety mundurów wykonane zgodnie z wzorami wojskowymi. Pamiętać jednak trzeba o obowiązujących przepisach dotyczących oznakowania (bez orzełków).

Odzież mil-tekowa powinna wyróżniać się wytrzymałością, funkcjonalnością oraz wygodą. Osoby uprawiające sporty militarne muszą poruszać się w bardzo różnych warunkach pogodowych i terenowych. Zawsze powinny mieć nieograniczoną swobodę ruchu i możliwość ukrycia w kieszonkach niezbędnych akcesoriów (latarki, noże, magazynki z nabojami).

Sklepy z odzieżą militarną najczęściej oferują szereg dodatkowych akcesoriów, wśród których najważniejsze to buty (skórkowe z protektorami), kurtki oraz plecaki.

Rozwój sportów paramilitarnych pociągnął za sobą rozwój sklepów z odzieżą i akcesoriami militarnymi oraz znaczne poszerzenie oferty.