Każdy fotograf - hobbista, który zechce poprawić swoje rzemiosło i nadać mu nieco profesjonalnego sznytu szybko odkrywa, że potrzebuje dodatkowego sprzętu. Zwykle zaczyna się od inwestycji w lupy powiększające, które pomagają uzyskać dokładną ostrość albo od specjalnych osłon montowanych na kamerze czy aparacie fotograficznym (czasem również wolnostojących, używających własnych statywów).

Monitory terenowe

Monitor LilliputZ reguły kolejną rzeczą, którą powinien ulepszyć fotograf jest wyświetlacz jego aparatu, który bardzo często jest niewystarczający do najbardziej profesjonalnych zastosowań. Bardzo często wyświetlacze te są po prostu zbyt małe, by dostrzec odpowiednio dużo szczegółów (szczególnie podczas korzystania z innych peryferiów, takich jak wspomniana lupa). W takim przypadku w sukurs przychodzą tak zwane "monitory polowe" (na przykład monitor lilliput), czyli niewielkie, zewnętrzne monitory przenośne, z opcją podłączenia do aparatu lub kamery (lub nawet zamontowania na nich).

Prawie każda ekipa filmowa i telewizyjna korzysta z wysokiej jakości zewnętrznych monitorów terenowych, które eliminują potrzebę odgadywania, co tak właściwie się filmuje. zgadywania obrazu. Monitory można ustawiać na kamerze lub w jej pobliżu, co pozwala na pewną dowolność, która z kolei wpływa na komfort pracy. Monitor lilliput, Red Epic, Panasonic czy właściwie każdy inny z wyższej półki zazwyczaj wyposażony jest dodatkowo w wiele funkcji i możliwości, których większość wyświetlaczy wbudowanych w aparacie lub kamera po prostu nie ma (lub ich ekrany są zbyt małe, żeby można było wygodnie ze wspomnianych funkcji korzystać).

Monitor terenowy nie w terenie

Monitor terenowy to zewnętrzny, przenośny, zasilany bateryjnie wyświetlacz, który powiela obraz rejestrowany w aparacie. Nie oznacza to jednak, że przydatny jest jedynie w plenerze. Można je spotkać również w studiach fotograficznych, gdzie najczęściej podłączane są do stojaka świetlnego jako samodzielny monitor. Jeden monitor lilliput jest też zazwyczaj zamontowany w ten sposób, aby obraz mogła zobaczyć również fotografowana osoba. Idealne rozwiązanie, jeżeli fotografowi trafi się wyjątkowo wymagający albo niezdecydowany klient., który klienci mogą oglądać. Większość obecnie dostępnych monitorów terenowych dostępnych na https://www.bemixmedia.pl/lilliput-cat-1268 mieści się w zakresie od pięciu do dziewięciu cali w rozmiarze ekranu, dzięki czemu są dwa do trzech razy większe niż większość wyświetlaczy z kamer. Gdy poruszamy się szybko w terenie, dodatkowe piksele są niezwykle pomocne w utrzymaniu ostrości obrazu i zobaczeniu wszystkich detali w kadrze.